niedziela, 12 lutego 2017

Serialoholiczka #1

Witajcie, 
Ja jestem Imm i jestem serialoholiczką. 

Pewnie zastanawiacie się o czym będzie ten wpis. Część z Was pewnie się już domyśliła, że będzie o serialach. Jestem ogromną fanką wszelkich seriali. Pół życia spędziłam na oglądanie ich. Postanowiłam, że fajnie byłoby podzielić się z Wami perełkami, ale też bublami wśród nich. Głównie będą to zakończone produkcje, czyli takie które nie doczekały się nowych sezonów. Planuję też osobne posty dotyczące tylko jednej perełki.

Dzisiaj na pierwszy ogień idą trzy seriale, które obejrzałam. Chciałam to jakoś podzielić, ponieważ tych jest ich troszeczkę. Wydaje mi się, że trzy to taka idealna liczba. 
Na początku chcę jeszcze zaznaczyć, że nie będę ich jakość strasznie opisywała, ponieważ nie chcę nikomu spoilerować i odbierać przyjemności z oglądania.


Tajemny krąg 
Sezony: 1
Liczba odcinków: 22
Gatunek: fantasy, horror. melodramat

Amerykański serial na podstawie książek "Tajemny krąg" L.J. Smith. Matka głównej bohaterki umiera. Dziewczyna przeprowadza się do małego miasteczka, w którym mieszka z babcią. Odkrywa tam, że pochodzi z rodu czarownic. Poznaje innych nastolatków, którzy tak jak ona mają magiczne zdolności. 

Według mnie serial był fajny. Sezon zakończył się tak jakby miał być kolejny. Niestety do dziś nie doczekałam się nowych odcinków. Nie jest to produkcja na wysokim poziomie, ale da się oglądać. 
Ocena: 4/5
Bractwo czerwonej opaskiSezony: 1
Liczba odcinków:  13 
Gatunek: dramat 

Amerykański serial opowiadający historię chorych  nastolatków. Narratorem jest chłopak, który jest w śpiączce. Nastolatkowie ze względu na stan zdrowia muszą zostać w szpitalu. Część z nich nie chce tam być. Jednak jest dziewczyna chora na anoreksję, której nie przeszkadza pobyt, a właściwie mieszkanie w szpitalu. Główni bohaterowie zakładają bractwo czerwonej opaski. 

Jest to jeden z najlepszych seriali jakie oglądałam. Historie w nim są dość autentyczne, przez co dobrze się ogląda. Nie ukrywam, że serial wzbudził  we mnie refleksje. Szczególnie moment w którym jeden z moich ulubionych bohaterów umiera. 
Ocena: 5/5

Plotkara 


Sezony: 6
Liczba odcinków: 121
Gatunek: serial młodzieżowy 

Serial rozpoczyna się powrotem Sereny na Upper East Side. Tajemnicza plotkara dodaje zdjęcia bohaterki i tak zaczyna się nowa era plotkary. Bohaterowie prowadzą życie typowych bogatych dzieci. Ich dni są pełne knucia, tajemnic i pogoni za popularnością. Plotkara tylko czeka, aż któreś z nich popełni jakiś błąd. Z pomocą wiernych czytelników śledzi każdy ich krok. Oczywiście nikt nie wie kim jest plotkara. 

Gossip girl to chyba już znany każdemu klasyk. Jest to niewątpliwie jeden z najlepszych amerykańskich seriali. Bardzo chciałabym Wam napisać kto jest tytułową plotkara, ale byłby to za duży spoiler. Mogę Wam polecić ten serial, bo naprawdę warto go obejrzeć. 
Ocena: 5/5 Napiszcie koniecznie co sądzicie o nowej serii. Może oglądaliście któryś z tych seriali. Jeśli tak koniecznie podzielcie się opinią na ich temat.

Poprzedni post: Ulubieńcy muzyczni + cytaty
Zobacz również: Imm kupuje #5 +opinia
Polecany post: Zimowa sesja
Immstagram: gossip.imm

Buziaczki,
Wasza Imm

Źródła zdjęć:
http://www.filmweb.pl/serial/Tajemny+kr%C4%85g-2011-614988

http://www.gosiarella.pl/2014/01/niedyskretny-tajemny-krag.html
http://kino4ever.blogspot.com/2013/01/seriale.html
http://www.tekstowo.pl/soundtrack,tajemny_krag.html
http://www.filmweb.pl/serial/Bractwo+czerwonej+opaski-2014-709794
http://www.canalplus.pl/film-bractwo-czerwonej-opaski_43828
http://program.ncplus.pl/material/bractwo-czerwonej-opaski-5
http://program.ncplus.pl/material/bractwo-czerwonej-opaski-11
http://program.ncplus.pl/material/bractwo-czerwonej-opaski-41
http://www.filmweb.pl/serial/Plotkara-2007-136269/cast/actors
http://www.avclub.com/article/gossip-girl-went-being-joke-being-punchline-229449
https://www.planetclaire.tv/quotes/gossipgirl/
http://www.popsugar.com/Gossip-Girl
http://-gossipgirl-.oneminutesite.it/